A Brave 5K
November 8, 2014
Overall Group
Bib # Place First Name Last Name Gender Age Group Age Place Time
124 1 Dave Wing M 20-24 23 1ST OVERALL 15:23:00 NEW COURSE RECORD
123 2 Andrew Dusing M 20-24 20 2ND OVERALL 15:34:00
130 3 Andy Loufman M 30-34 30 3RD OVERALL 18:27:00
119 4 Libby Long F 30-34 33 1ST OVERALL 18:31:00 NEW COURSE RECORD
74 5 Jonathan Parry M 30-34 30 18:32:00
80 6 Daniel Sawdai M 11-14 11 21:01:00
44 7 David Kline M 45-49 48 21:11:00
99 8 Steve Walkotte M 50-54 50 21:30:00
9 9 Ian Berg M 15-19 17 21:42:00
126 10 Chris Webb M 45-49 46 22:06:00 1ST Talawanda GRAD
30 11 Iddo Friedberg M 45-49 47 22:07:00
83 12 Colton Sawyer M 15-19 15 22:53:00
18 13 Alex Bowie M 15-19 15 22:56:00
89 14 Rebecca Smith F 45-49 46 2ND OVERALL 22:59:00
56 15 Brian Meade M 25-29 27 23:49:00 Grad
131 16 Lori Mills F 35-39 3RD OVERALL 24:02:00
91 17 Peter Taliaferro M 20-24 24 24:11:00
17 18 Thomas Boulton M 40-44 43 24:20:00
100 19 Kalinde Webb F 45-49 48 24:21:00 1ST Talawanda GRAD
28 20 Dean Foster M 50-54 51 24:27:00
96 21 Beth Troy F 30-34 33 24:30:00
95 22 Chie Tomoyasu F 40-44 40 24:40:00 1ST Talawanda EMPLOYEE
133 23 Michael Phillips M 15-19 24:48:00
81 24 Lizzie Sawdai F 15-19 15 24:59:00
47 25 Tom Kryder-Reid M 60-64 61 25:08:00
129 26 John Kimiecik M 55-59 56 25:09:00
122 27 Michael Minium M 50-54 54 25:20:00
75 28 Cory Keeton M 30-34 32 25:28:00 Grad
107 29 Natalie Weneck F 11-14 12 25:40:00
63 30 Eva Motta F 10 and under 10 25:50:00
53 31 Emily Lykins F 35-39 38 25:54:00 Empl
135 32 Vahagn Manukian M 40-44 26:03:00
82 33 Wendy Sawdai F 45-49 47 26:05:00
88 34 David Shrider M 45-49 45 27:26:00 Grad
87 35 Andrew Shrider M 10 and under 10 27:33:00
27 36 Benjamin Farmer M 11-14 12 27:34:00
4 37 Amelia Alexander F 20-24 24 27:43:00 Empl
33 38 Kevin Guffey M 40-44 44 28:11:00
58 39 Maya Meade F 11-14 13 28:25:00
110 40 Christy Whalen F 40-44 41 28:27:00
31 41 Anthony Fullam M 30-34 31 28:30:00
78 42 Mary Rein F 45-49 49 28:40:00 Grad
49 43 Yi-Ting Lai F 20-24 23 28:43:00
57 44 Marie Meade F 30-34 31 28:46:00 Grad
16 45 Max Boulton M 11-14 12 28:47:00
134 46 Connor Phillips M 11-14 14 28:51:00
132 47 Troy Hubbard M 11-14 29:20:00
65 48 Nico Motta M 10 and under 8 29:21:00
46 49 Lynne Kronholm F 60-64 60 29:37:00 Empl
61 50 Molly Monson F 11-14 14 29:38:00
48 51 Heather Kuckuck F 11-14 12 29:47:00
59 52 Pat Meade M 60-64 60 29:56:00 1ST Talawanda EMPLOYEE
66 53 Don Murray M 45-59 45 30:00:00
25 54 Tim Egbert M 65-69 65 30:25:00
116 55 Linda Clifton F 60-64 60 30:37:00
55 56 Alessandra Manukian F 11-14 13 30:47:00
108 57 Luke West Poley M 10 and under 10 30:48:00
72 58 Tiffany Noth F 30-34 34 30:53:00
85 59 Sara Schoenecker F 30-34 34 31:05:00
92 60 Jenna Tegge F 11-14 13 31:07:00
93 61 Rob Tegge M 40-44 43 31:18:00
21 62 Amy Dsuban F 40-44 43 31:19:00
97 63 Doug Troy M 60-64 63 31:22:00
118 64 Suzi Zazycki F 45-49 46 31:29:00
114 65 Daryl Zazycki M 10 and under 10 31:44:00
52 66 Hannah Lippincott F 10 and under 10 31:45:00
6 67 Andrew Averbach M 10 and under 9 31:57:00
73 68 Delaney Orr F 20-24 20 32:33:00
36 69 Jonah Hokanson M 11-14 12 32:33:00
40 70 Annmery Katto F 10 and under 10 32:40:00
54 71 Isabel Lykins F 10 and under 10 32:45:00
121 72 Jon Patton M 70 and above 72 32:53:00
113 73 Ben Zazycki M 10 and under 9 33:11:00
68 74 Logan Murray M 10 and under 10 33:51:00
125 75 Daryl Wright M 55-59 56 34:29:00
24 76 Heidi Eckerle F 30-34 32 34:33:00 Empl
51 77 Jennifer Lehman F 40-44 40 34:56:00
8 78 Abby Baker F 15-19 15 35:20:00
7 79 Sierra Bailey F 15-19 16 35:30:00
38 80 Michie Hokanson F 30-34 33 35:31:00
64 81 Javier Motta M 10 and under 6 35:45:00
62 82 David Motta M 35-39 37 36:32:00
22 83 Rachel Dsuban F 10 and under 10 36:33:00
84 84 Gabrielle Sawyers F 10 and under 10 36:36:00
86 85 Izzy Shoker F 11-14 14 37:06:00
26 86 Pam Engel F 50-54 50 37:24:00
115 87 Elise Yuhas F 25-29 25 38:30:00
29 88 Teo Freamat F 10 and under 10 38:31:00
13 89 Missy Birkemeier F 40-44 43 38:33:00 Empl
128 90 Max Kelly M 10 and under 10 38:35:00
109 91 Owen West Poley M 10 and under 10 38:48:00
41 92 Suzi Katto F 30-34 31 38:56:00 Empl/Grad
76 93 Amy Poley F 40-44 44 38:57:00
111 94 Tammy Woodruff F 45-49 49 38:57:00
120 95 Murissa Mitchell F 30-34 30 39:00:00
14 96 Missy Bolin F 40-44 40 39:10:00
15 97 Patrice Bolin F 60-64 62 39:27:00
5 98 Laura Arocklasamy F 10 and under 10 39:28:00
43 99 Annie Klenk F 30-34 32 42:23:00 Empl
70 100 Megan Murray F 25-29 29 42:25:00 Empl
42 101 Shannon Kernan F 20-24 21 44:59:00
60 102 Brenna Miller F 20-24 21 45:00:00
117 103 Ariel Clifto F 20-24 24 45:28:00
69 104 Marla Murray F 40-44 43 46:00:00
37 105 Londyn Hokanson M 10 and under 10 46:01:00
90 106 Rebecca Spurlock F 20-24 20 46:14:00
79 107 Stephanie Ruehl F 35-39 37 56:43:00
19 108 Theresa Burke F 50-54 51 56:43:00
20 109 Carolyn DeWitt F 45-49 49 56:43:00
39 110 Charlie Kamke M 70 and above 79 56:43:00
127 111 Maureen Kelly F 40-45 42 56:43:00 Empl
2 112 Doug Evans M 55-59 55 58:47:00
1 113 Ashley Evans F 25-29 27 58:47:00
3 114 Sarah Evans F 55-59 58 58:47:00 Empl
67 Ethan Murray M 11-14 12
77 Julianna Price F 11-14 11
71 Anna Newlin F 10 and under 9
32 Olga Galperin F 20-24 24
45 Marie Kline F 25-29 25 Empl
10 Anne Biederman F 50-54 51
35 Brandon Hall II M 11-14 12
94 Kye Tomoyasu M 11-14 12
23 Drew Eckerle M 10 and under 6
34 Jonathan Hall M 10 and under 9
50 Jon Lee M 15-19 19
11 Mike Binegar M 50-54 52
98 Tom Uhl M 70 > 70
12 Jenny Binegar F 50-54 51 Empl